Наурыз мерекесі қарсаңында

Наурыз мерекесі қарсаңында «Рухани Жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру аясында колледжде сәндік-қолданбалы өнер бойынша көрме ашылды.
Қазақстан аумағында ежелден шыны, саздан, ағаштан және былғарыдан, сүйектен, керамикадан, металдан жасалған ыдыс-аяқ жасалды; ағаш, сүйек, тас ою, теріні өңдеу және бедерлеу, нақыштау, төсеніштерді өру кеңінен таралды. Қалайы мен қоладан көркем құю дамыды. Көптеген қару түрлері жасалды: жауынгерлік балта, садақтар, қорамсақтар. Қазақ шеберлері мен қолөнершілері көршілерімен танымал таңғажайып бұйымдар жасады. Бір мақалда былай делінген: Ел жасымен көрікті, тау тасымен көрікті, аяқ асымен көрікті» — «Народ молодёжью красен, горы красны камнями, посуда красна едой».
Кез келген халықтың болашағы-оның жастарында, сапалы жақсы тамақтың дәмін татып, адам жақсы жұмыс істейді, сондай-ақ жас ұрпаққа қажетті білім мен дағдыларды қалыптастыра отырып, сіз жоғары дамыған ел түрінде керемет көшеттер ала аласыз. Осылайша, студенттер халық мәдениетімен танысады, қазақ сәндік-қолданбалы өнерінің түрлерімен танысады, халық дәстүрлері мен халық шығармашылығына құрметпен қарауға тәрбиелейді.
Көрменің басты экспонаты-тұрмыстық заттармен және киімдермен жабдықталған киіз үйдің бөлігі. Киіз үй тұрмысты, әлемнің философиялық бейнесін, көшпенділердің көптеген заттарына қатынасын көрсетуге көмектеседі. Топ балалары қолөнер, картиналар, бисерден, ағаштан, темірден жасалған бұйымдар, қағаз қиялдарын ұсынды. Біз барлық қатысушыларға шеберлігі, шығармашылығы және дәстүрлерін сақтауы үшін алғыс айтамыз!!!!